Viac informácií získate na adresách lego.infovek.sk a www.eduxe.sk.

Vo víre senzorov

Vďaka podpore v celkovej hodnote 30 000,- Sk máme možnosť dokúpiť si k stavebnici Lego RoboLab priemyselné senzory a tak zrealizovať experimenty v oblastiach sledovania a spracovania dynamicky meniacich sa fyzikálnych veličín .

Takýmto spôsobom chceme spestriť výuku takých predmetov ako fyzika, chémia, technické práce, prírodoveda, informatika a založiť si mobilné enviromenálne laboratórium a meteorologickú stanicu.

Tvanie projektu: január až máj 2006.

Viac informácií získate o projekte : www.kontoorange.sk

Digitálni štúrovci

Projekt "Potrebujem vedieť viac" je zameraný na organizovanie vzdelávacích aktivít pre zvyšovanie vzdelanosti v oblasti informačných a komunikačných technológií.

Je určený pre:

Projekt bol realizovaný v rokoch 2005 - 2006.

Naše projekty

Viac informácií získate na adrese www.zskocovce.edu.sk/digisturovci.

Krajina za školou

Jadro projektu "Krajina za školou" spočíva v spracovaní obrazového materiálu o súčasnosti a minulosti obcí v ktorých žijeme. Na zber a spracovanie využijeme moderné informačno - komunikačné technológie. Naši žiaci budú v projekte spolupracovať so žiakmi zo Základní školy Uherský Brod, Mariánské náměstí, www.zsbrod1.uhedu.cz.

Trvanie projektu: január až december 2006

Cieľom projektu je:

Viac informácií získate na adrese : www.krajinazaskolou.cz

Pozorovanie bocianieho hniezda

Na základe výzvy Spoločnosti pre ochranu vtáctva na Slovensku sme sa zapojili do projektu pozorovania bocianieho hniezda umiestneného na komíne v blízkosti materskej školy. Keďže denne prechádzame okolo cestou do školy, máme presné informácie o živote "našich susedov". Vieme kedy priletia, koľko mláďat vychovajú, kedy odlietajú, ...

Viac informácií získate na adrese www.bociany.sk

PRIDAJ SA K NÁM !

Zelená škola

Projekt podporuje činnosti vedúce k environmentálnemu správaniu sa školy, ako je prevádzka školy v medziach platných environmentálnych právnych predpisov, prevencia pred znečisťovaním a poškodzovaním životného prostredia, udržateľná spotreba zdrojov, environmentálna výchova a vzdelávanie žiakov, pracovníkov školy a spolupráca s miestnou komunitou a okolitým svetom.

Náplňou projektu je plniť úlohy stanovené Akčným plánom Zelenej školy. Päťkrát sme úspešne obhájili certifikát, v tomto šk. roku 2010/11 sme sa zapojili aj do šiesteho ročníka.

Projekt Zelená škola organizuje na Slovensku Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica so sídlom v Bratislave. Regionálne centrum projektu Zelená škola je v Trenčíne, v Centre environmentálnych aktivít (Mierové námestie 29, 911 01 Trenčín).

Viac informácií získate na adrese www.zelenaskola.sk.

LegoDacta RoboLab

LegoDacta RoboLab ako súčasť podpory škôl v projekte Infovek. Taká bola výzva Infoveku k možnosti získať počítačovú stavebnicu LEGO. Podmienkou pre pridelenie stavebnice systému RoboLab bol projekt, v ktorom školy predkladali svoje zámery pre využitie robotickej stavebnice.V roku 2005 bolo pridelených slovenským školám 30 sád.

Naša škola bola úspešná a od marca 2005 vlastní stavebnicu v hodnote cca 112 tis. Sk. Škola má firmou Eduxe s. r. o. vyškoleného 1 učiteľa.

Na škole pracuje LEGO krúžok. O jeho činnosti sa dozviete vo fotogalérii.

projekt bol spolufinancovaný Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií

nenávratný finančný príspevok z fondu pre mikroprojekty Programu iniciatíva spoločenstva INTEGRA IIIA Slovenská repblika - Česká republika

2004 - 2006

EUROPEAN REGIONAL DEVELOPMENT FUND

Korešpondenčná škola ekológie ( KŠE )

Korešpondenčná škola ekológie je projekt, ktorý podporuje tvorivé myslenie a prehlbuje citovú zaangažovanosť žiakov pri ochrane životného prostredia. 12. ročník KŠE je v tomto roku zmeraný na tému "Voda".

Do hľadania údajov v 6. kolách - od septembra 2010 do marca 2011- sa zapája 9 žiakov od 5. do 9. ročníka. V každom kole žiak rieši 20 - 25 úloh. Potrebné údaje žiaci vyhľadávajú v učebniciach, turistických príručkách, knihách o chránených živočíchoch a rastlinách, príp. na internete. Písomné odpovede posielame na adresu:

Žiaci, ktorí zodpovedia správne aspoň na 50%, získajú certifikát absolventa školy ekológie.

tento projekt sa uskutočnil vďaka programu

ŠKOLY PRE BUDÚCNOSŤ

Konta Orange, n.f.

FAREBNÁ KUCHYŇA

ADAMKO hravo - zdravo

Boli sme úspešní v projekte MŠ SR "Otvorená škola - oblasť športu 2008" a získali sme 50 000,- Sk.

Realizácia projektu: august 2008 - november 2008

Zameranie projektu:

Vďaka projektu Farebná kuchyňa sme získali 79 000,- Sk z programu MŠ SR "Elektronizácia a revitalizácia zariadení školského stravovania 2007".

Realizácia projektu: október 2007 - február 2008

Zameranie projektu:

V rámci realizácie projektu sme vydali brožúru receptov (na stiahnutie tu).

Jedná sa o multimediálny projekt podpory zdravia. Určený je pre deti od 5 do 8 rokov. Učebná pomôcka Adamko je ťažiskovou postavou projektu. Adamko má rodný list. Narodil sa 15. februára 2005. Že by ho priniesol bocian??? Je jedným zo žiakov našej prvej triedy. Adamko číta, píše, umýva si zuby, nosí okuliare, cvičí ,...Je úplne normálny žiak. Pomocou neho pani učiteľka motivuje žiakov k 12 zásadám podpory zdravého spôsobu života.

Chcete vedieť viac? Príďte sa pozrieť do 1. triedy a do škôlky.